MyPhone Active Sport FHD. Zamiennik GoPro z Biedronki

Active Sport FHD, kamera z biedronki, co zamiast gopro
Kamera sportowa z Biedronki? Oto opinia i test Active Sport FHD

Jak widać poniżej, jakość zdjęć nie powala. Podobnie jest w przypadku filmów, ale najsłabszy jest dźwięk. Oczywiście to wina słabego mikrofonu i tego, że tego typu kamera docelowo nie jest przeznaczona do nagrywania np. statycznych vlogów w warunkach studyjnych, tylko do kina akcji, czyli różnych akrobatycznych wybryków na deskorolce albo skoków na bungee.

Active Sport FHD Real photo


Oto kilka przykładowych zdjęć z tej kamerki Active Sport FHD przy słabszym świetle w zachmurzony dzień. Zdjęcia nie zostały poddane żadnej korekcji, jedynie skompresowane żeby je odchudzić, ale kompresja nie pogorszyła ich "jakości" (chyba gorzej już być nie mogło):

O makro można zapomnieć
Mnie przekonała głównie wodoodporność, kompaktowe wymiary i oczywiście urok charakterystycznego lekko zakrzywionego obrazu (ze względu na obiektyw). Od dawna chciałem kupić GoPro, ale doszedłem do wniosku, że nie będę tego używał aż tak nagminnie, bo zwyczajnie:
 1. nie mam czasu
 2. nie chce mi się wyłazić z domu,

więc mówiąc bez ogródek zdecydowałem się na podróbę. Po prostu.


MyPhone active sport fhd (kliknij aby powiększyć)
Jeszcze nie miałem okazji testować samego GoPro i myślę, że różnica w jakości zdjęć jest spora, ale nie na tyle, żeby przepłacać o jakieś tam 1200 zł. Oczywiście, jeśli ktoś zajmuje się tym częściej i na poważniej to tak, wtedy powinno to mieć sens.

Żeby ewentualnie zaspokoić moją ciekawość, wystarczy kamera za 250 zł, a egzemplarz ze zdjęć kupiłem jeszcze taniej na spontanie za 150 zł. Jak na realia tego typu kamerek to nie jest wcale rewelacja, bo tak mniej więcej kosztują inne "chinole", ale żeby tego było mało, to w którymś momencie nawet można było znaleźć te kamery na wyprzedaży w samej Biedronie za bodajże 37 zł, jeśli się nie mylę..

Zamiennik kamery GoPro w takim przedziale cenowym znajdziesz tutaj:


Ja niestety ostatnio odpuściłem surfing w Kalifornii, zjeżdżanie rowerem typu MTB po stromych i pokrytych skałami górskich zboczach (w tym momencie oczywiście żartuje :-)), i skupiam się na eksperymentach w domu albo jego obrębie.

I tu jest kolejne zastosowanie, które przewiduję dla tej zabawki: dodatkowa/pomocnicza kamerka przy nagrywaniu filmików.

Czemu nie zastosuję dodatkowego telefonu?

Kamera typu GoPro przy kreatywnych zastosowaniach potrafi dodać fajnego urozmaicenia poprzez np. ujęcia z kamery zamontowanej za pomocą paska na czole lub klatce piersiowej. Z telefonem jest trochę trudniej to zrobić, więc komórka wyląduje na statywie, a Active Sport FHD będzie maglowana na różne inne sposoby.


Kiedy pierwsze emocje opadną i przekonamy się, że szału nie ma, to zabawę skutecznie przedłużają dołączone akcesoria. Umożliwiają one ciekawe ujęcia przez umieszczanie kamery w najróżniejszych miejscach.
 
MyPhone Active FHD


Parametry z neta:
 • Kamera HD 720p (1280x720)
 • Możliwość zapisu nagrywanego wideo do rozdzielczośc i 1080p  (1920x1080)
 • Aparat fotograficzny 1.3 Mpx (1280x960), możliwość zapisu zdjęć w  rozdzielczości 3 Mpx (2048x1536)
 • Obiektyw 90°
 • Czytnik kart pamięci microSD do 32 GB (minimalna 6 klasa prędkości karty, sugerowane jest wykorzystanie karty SD klasy  10)
 • Port microUSB 2.0
 • Wbudowany mikrofon i głośnik
 • Akumulator LiMIon 730 mAh
 • Parametry wejściowe i wyjściowe ładowarki:  M wejście: 100M240 V ~ , 50M60 Hz, 0,15 A   M wyjście: 5 V     , 0,5 A
 • Waga urządzenia 55 g 

Instrukcja: do pobrania za free tutaj
Haslo Wifi: 1234567890

Active Sport FHD Opinia


Nie zamierzam bajerować, że Active Sport FHD to sprzęt na miarę GoPro, bo to zupełnie nie prawda. Jednak jeśli szukasz kamery sportowej na początek to myślę, że taka zabawka będzie ok.

Najbardziej doskwiera w zasadzie brak dźwięku, są to tylko raczej trzaski i szumy (chodzi mi o nagrania z kamery gdy jest w obudowie wodoodpornej). Nie powiem, przydałby się też autofocus, ale za taką cenę? Powiedzmy sobie otwarcie, nie spodziewaj się cudów.

Choć jakość nie jest kinowa, to dla mnie póki co do eksperymentów z ujęciami z kierownicy rowera itp. wystarcza, bo nie muszę martwić się, że ją stłukę czy coś takiego. Czy przetrwa próbę czasu? zobaczymy, ale na razie jest spoko.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.